Dne 24.11. 2018 v 16.00 hod. se koná Valná hromada SDH

 

 

Email: kacenka.reznickova@email.cz


Obrazek

 

 

16. 5. 2015 v 14:26 Požár

17.05.2015 07:35

Operační středisko nás dnes vyslalo k nahlášenému požáru lesního a travního porostu v prostoru hradiska sv. Klimenta ("Klimentek"). Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že k samotnému místu události se nelze dostat jinak než pěšky, proto jednotka musela vozidlo odstavit ve vzálenosti cca 600 m vzdušnou čarou od místa, kde byl požár nahlášen. Museli jsme tudíž použít hasící vak tzv. kanadskou stříkačku a vydat se na místo pěšky. Po příchodu na hradisko jsem zjistili, že neznámá skupina lidí, kteří zde tábořili, špatně uhasili ohniště a žhavé uhlíky se díky větru dostali do suché trávy v okolí ohniště. Přibližně v době, kdy se naše jednotka dostala na místo požáru, se dostavila jednotka HZS Morkovice. Jednotka HZS Morkovice byla zanedlouho odvolána na jinou událost, a poté naše jednotka provedla důklané zajištění místa požáru a vrátila se zpět na základnu.