Dne 24.11. 2018 v 16.00 hod. se koná Valná hromada SDH

 

 

Email: kacenka.reznickova@email.cz


Obrazek

 

 

III. Mistrovství České republiky ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel jednotek SDH obcí

24.08.2015 15:04

Ve dnech 21. 8. - 22. 8. 2015 se družstvo naší zásahové jednotky zúčastnilo III. Mistrovství republiky ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel jednotek SDH obcí, které se konalo v Třinci. Program mistrovství byl rozdělen do dvou dnů, kdy první den tj. v pátek 21. 8. 2015 proběhl seminář, na kterém jsme se dozvěděli jednak organizační věci, týkající se vlastního mistrovství a dále také nové poznatky ve způsobech vyprošťování a předlékařské pomoci. Vlastní mistrovství proběhlo v sobotu 22. 8. 2015 na náměstí Svobody v Třinci, kde ve spolupráci s nedalekou automobilkou Hyundai byly připraveny vozy, ze kterých jednotlivá družstva prováděla vlastní vyprošťování. Všechny týmy měly podle předem vylosovaného pořadí za pomoci svého nářadí a především svého umu předvést, jakým způsobem si dokáží poradit v různých situacích. Pořadatelé měli pro každý tým připravenu jinou situaci a tým rozhodčích vyhodnocoval postup jednotlivých týmů. Naše družstvo nastoupilo jako předposlední. Bohužel musím konstatovat, že hlavně díky "soutěžní" nezkušenosti jsme se umístili na posledním, tj. 14.místě. Na druhou stranu ale mohu řící, že jsme získali mnoho zkušeností, které doufám budeme moci využít na některé další soutěži ve vyprošťování, ale nejen tam, ale také při "ostrých" zásazích. Družstvo soutěžilo ve složení: Marek Vrba, Jaroslav Fila, Roman Valenta a Jan Plichta.
Chtěl bych tímto také poděkovat za podporu, kterou nám naši kamarádi, kolegové a rodiny pokytly.

Marek Vrba

Video: vyprošťování naší jednotky začíná v čase cca 5:39:20    

www.youtube.com/watch?v=WJ8KBfthxtk