Dne 24.11. 2018 v 16.00 hod. se koná Valná hromada SDH

 

 

Email: kacenka.reznickova@email.cz


Obrazek

 

 

Jak postupovat u požáru?

18.05.2015 14:18

Při vzniku požáru je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu a nepodléhat panice. Pokud není požár natolik rozšířený, že bychom ho mohli uhasit sami, můžeme hasit např. kbelíkem s vodou. Vodou však nepoléváme elektrické rozvody a přístroje k nim připojené. Nikdy se nesnažíme požár uhasit za každou cenu! Nejúčinnější však je mít po ruce menší hasící přístroj.

Pokud oheň nejde zvládnout vlastními silami, co nejrychleji opusťte daný prostor a informujte o požáru ostatní. Mějte však na paměti, že nejdříve zachraňujeme životy a pak až majetek! Po zajištění únikové cesty zavolejte HASIČE (150) nebo ZÁCHRANÁŘE (112)

Při volání musíte říct: co se stalo, kde se to stalo, kdo volá a zanechat kontakt. Než pomoc dorazí, operátoři tísňové linky vám poradí, jak máte dále postupovat.

Při opouštění prostoru dávejte pozor, abyste se nenadýchali splodin a neztratili tím vědomí. Držte se raději při zemi a před ústa si dejte vlhký hadřík.

Pokud zůstanete ovězněni v objektu, zachovejte klid. Pozavírejte všechny dveře, které utěsníte vlhkými hadrami a odstraňte vše, co by mohlo rychle hořet. Běžte k oknu a snažte se na sebe upozornit. Nikdy se ale neschovávejte, protože by vás hasiči v zakouřeném prostoru nemuseli najít.